Qyteti italian ku mund të blini shtëpi për vetëm 3 euro

Disa qytete të Italisë, numri i popullsisë së të cilave ka rënë ndjeshëm, po përdorin fenomenin e urbanizimit përmes nxjerrjes në ankand me çmime relativisht të lira të shtëpive, si e vetmja shpresë për të gjetur banorë të rinj. Programi për shtëpitë, shitja e të cilave nis nga një euro po përdoret si “karrem” dhe … Read more

Kombëtarja mbërrin në Gjermani! Pritje fantastike nga tifozët e vegjël (VIDEO)

Kuqezinjtë udhëtuan pasditen e sotme nga Grazi i Austrisë drejt Dusseldorfit, duke u bërë e para skuadër finaliste e Europianit që zbarkon në vendin ku do të organizohet Euro 2024 (14 qershor-14 korrik). Ambasadorja e Shqipërisë në Gjermani, Adia Sakiqi, zyrtarë të UEFA-s, por edhe disa fëmijë nga komuniteti shqiptar në qytet, mirëpritën të parët … Read more