Tritoli në zyrën e noteres/ Zbardhet ngjarja në Tiranë, arrestohet autori (EMRI)

Është zbardhur ngjarja e ndodhur rreth dy muaj më parë në Tiranë, ku një zyre noterie iu vendos lëndë plasëse.

Mësohet se në pranga ka rënë Paulin (Pavlin) Kola, i cili akuzohet se ka vendosur lëndën plasëse në zyrën e noteres Esmeralda Dauti.

Ngjarja ndodhi në rrugën “Perlat Rexhepi”, ku shpërtheu një sasi e vogël lënde plasëse dhe si pasoje u dëmtua fasada e godinës.

Leave a Comment