Tjetër tërmet i fuqishëm godet Kroacinë. Lëkundjet ndjehen në disa vende të Ballkanit

Një tjetër tërmet i fuqishëm ka goditur Kroacinë. Lëkundjen janë ndjerë në disa vende të Ballkanit, madje edhe në Shqipëri.

Tërmeti ishte me magnitudë 4.5 ballë dhe në thellësi 10 km.

Epiqendra e tij ishte n17 km larg Bihac, dhe 107 km larg kryeqytetit Zagreb.

Aktualisht nuk raportohen dëme në njerëz apo dëme materiale.

Kroacia u godit nga një tërmet edhe në orët e para të mëngjesit të sotëm.

 

Leave a Comment