Gjithë këto vite ka qenë sekret/ Del arsyeja pse u nda Arbana me burrin e parë: Kush i njohu, pse jetuan në EIbasan dhe cili eshte mbiemri i vërtetë i prezantueses

Sipas disa mediave, ajo dhe bashkëshorti i saj me profesion financier, Ardit Kero, janë div orcuar. Kujtojmë këtu se, Arbana dhe bashkëshorti i saj kanë pasur një lidhje të gjatë dhe së bashku kanë edhe një djalë, i cili quhet Jon.

Vetë moderatorja deri më tani nuk ka asgjë reagim, duke konfirmuar në heshtje se martesa e saj për gati dy dekada morri fund. Moderatorja shqiptare ka qenë gjithmonë e rezervuar në lidhje me partnerin e saj, madje edhe fotot që ka me të janë shumë të pakta.

Po, a është kjo një ndarje e paqtë dhe me mirëkuptim, apo nga ato nd arjet e vë shtira me mIIef?

Burime të afërta pranë çiftit kanë pohuar për “Panorama Plus” se natyrisht që kontradiktat mes çiftit kanë ekzistuar dhe natyrisht që nuk bën pjesë te ndarjet me mirëkuptim.

Madje, partneri i saj, pas vendimit, ka udhëtuar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës për të kaluar paksa situatën e vë shtirë.

Po si u njoh Arbana Osmani para gati dy dekadash me një djalë, që nuk ishte pjesë e televizionit, financierin Ardit Kero? Siç e ka rrëfyer dhe vetë Arbana në ndonjë intervistë të rrallë për jetën private, shkak për njohjen e tyre u bë miku i saj Bojken Lako, i cili njëkohësisht kishte shok Ardit Keron.