Kjo video po bën xhiron e botës! Ja si e shmangu shoferi trenin që mos ta merrte para, ndryshe do kishte ndodhur e keqja e madhe

Një drejtues mjeti shmangu god itjen nga një tren vetëm në shumë pak sekonda, siç tregohet në pamjet e regjistruara.

Mësohet se ngjarja ka ndodhur në Barrow-in-Furness në Lancashire, ku një shofer bën një “parakalim të rrezi kshëm” ndërsa përpiqet të kapërcejë shinat dhe thuajse është gati të shtypet nga treni, i cili po afronte.

Teksa makina e kuqe po përpiqej që të kalonte, drejtuesi i mjetit nuk e ka vënë re që një tren i dytë po vinte në drejtim të kundërt, raporton LancsLive.

Për fat të mirë, automjeti bën tejkalimin me vetëm disa sekonda ndërsa shoferi i trenit ka shtypur frenat. Zyrtarët shtuan se inci denti ndodhi në tetor të vitit të kaluar, dhe shoferi vendosi të ndiqte një kurs ndërgjegjësimi për kalimin në nivel me koston 84 paund.